KIMBER CUSTOM LW OR 9MM 5.5″ 9+1 TB
$767.00
KIMBER CUSTOM LW OR 9MM 5.5″ 9+1 TB
13 in stock
Additional information
| UPC | 669278378152 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 3700815 |
| Action | Semi-Auto |
| Sights | Suppressor Sights |
| Safety | Manual Safety |
| Model | Custom TLE II |
| Capacity | 9 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 5.5" |
| Product Type | 1911 |
| Number of Magazines | 1 9 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 4.05 |
| Sights Type | Fixed Sights |
| ATF Type | Pistol |

SHADOW SYSTEMS MR920L ELT 9MM BK/BK OR TB 10
ED BROWN EVO-KC9 LIGHTWEIGHT - 1911 9MM 4" 9RD BLK G4 FRT NS
SHD MR920 FOUNDATN 9MM 10 BRZ 




Reviews
There are no reviews yet.