TRIJICON ACOG RCO 4X32 RED CHV M4
$1,463.00
TRIJICON ACOG RCO 4X32 RED CHV M4
2 in stock
Additional information
| UPC | 719307302075 |
|---|---|
| Manufacturer | Trijicon |
| Manufacturer Part Number | TA31RCO-M4CP |
| Adjustment Size | 2 Clicks per Inch @ 100 yds |
| Eye Relief | 1.50" |
| Length | 5.80" |
| Magnification | 4x |
| Optic Coating | Multi-Coated |
| Adjustable Parallax | Illuminated Chevron Red |
| Reticle | Illuminated Red Chevron |
| Product Type | Rifle Scope |
| Model | ACOG |
| Power | 4X |
| Shipping Weight | 2.25 |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Package Height | 5.2 |
| Package Width | 8.4 |
| Objective Size | 32mm |

EOTECH EXPS3-0 HOLOGRAPHIC SGT - 68MOA RING W/1MOA DOT
TALLEY PICATINNY BASE FOR HOWA - 1500/WEATHERBY VANGRD LA 20MOA
WARNE VAPOR RAIL 20MOA SAVGE 110 SA




Reviews
There are no reviews yet.