SS DR920-H ELTE 9MM FDE TB 17
$1,289.00
SS DR920-H ELTE 9MM FDE TB 17
4 in stock
Description
Manufacturer: Shadow Systems Model: DR920 Vendor Item: SS-2022-H Type: Pistol – Semi Automatic Caliber: 9 MM Finish: Black Rounds: 17 Features: DR920, 9mm, FDE Frame, Elite Slide Optic FDE, Spiral Threaded Barrel Black, SS Rod, Grn Trit, w/Holosun
Additional information
| UPC | 810013437584 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-2022-H |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 |
| Model | DR920 |
| Safety | Trigger Safety |
| Sights | Front Night Sight |
| Product Type | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Length | 8.13 |
| Number of Magazines | 2 17 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 8.75 |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 3.15 |
| Sights Type | Night Sights |

BLACK RAIN WE THE PEOPLE 5.56 - 16" LIGHT SAND BWORN 30RD





Reviews
There are no reviews yet.