SS CR920XP 9MM ELITE BRZ 1D 10
$898.00
SS CR920XP 9MM ELITE BRZ 1D 10
4 in stock
Description
Manufacturer: Shadow Systems Model: CR920XP Caliber: 9MM Series: Elite Finish: Nitride Sights: 1D Tritium Weight: 21.2 Length: 7.18 Height: 5.18 Width: 1.09 Barrel: 3.65 Bronze Trigger: 4.5-5lbs Capacity: 10 Steel Compensator Includes: 2 Magazines and Range Bag
Additional information
| UPC | 810120315508 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-5239 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Sights Type | Night Sights |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Package Width | 8.75 |
| Package Height | 3.0 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Length | 6.54 |
| Capacity | 10 + 1 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 3.75" |
| Action | Striker Fired |

Aero Precision APCR640435 AR15 5.56x45mm NATO 30+1 16" Mid-Length Barrel, Black, Magpul Furniture, Drop-In Handguard, CTR Stock, MOE Grip, A2 Front Sight




Reviews
There are no reviews yet.