SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT PRO OSP COMP 15+1 GU
$643.00
SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT PRO OSP COMP 15+1 GU
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Additional information
| UPC | 706397990343 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | HCP9379BOSP15COMGU25 |
| Product Type | Striker Fired |
| Sights | Night Sight Front Only |
| Model | Hellcat Pro Comp OSP |
| Capacity | 15 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 3.7" |
| Action | Semi-Auto |
| Number of Magazines | 5 15 rd. |
| Package Height | 5.0 |
| Package Width | 9.5 |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 4.4 |
| Sights Type | Night Sights |
| ATF Type | Pistol |

Aero Precision APCR640435 AR15 5.56x45mm NATO 30+1 16" Mid-Length Barrel, Black, Magpul Furniture, Drop-In Handguard, CTR Stock, MOE Grip, A2 Front Sight
SHADOW SYSTEMS DR920P ELITE 9MM BK/BZ OR 17+1




Reviews
There are no reviews yet.