SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT PRO OSP 9MM BK 15+1 MS
$597.00
SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT PRO OSP 9MM BK 15+1 MS
44 in stock
Additional information
| UPC | 706397974633 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | HCP9379BOSPMS-15 |
| Safety | Ambidextrous Manual |
| Action | Double Action Only |
| Barrel Length | 3.70" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Sights Type | Tritium Front/U-Notch Rear |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Model | Hellcat Pro |
| Sights | Night Sight Front Only |
| Product Type | Striker Fired |
| Shipping Weight | 2.5 |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Package Width | 8.9 |
| Package Height | 2.1 |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Length | 10 |
| ATF Type | Pistol |

Aero Precision APCR640435 AR15 5.56x45mm NATO 30+1 16" Mid-Length Barrel, Black, Magpul Furniture, Drop-In Handguard, CTR Stock, MOE Grip, A2 Front Sight




Reviews
There are no reviews yet.