SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT OSP 9MM BLK 3″ 10+1 MS
$582.00
SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT OSP 9MM BLK 3″ 10+1 MS
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Additional information
| UPC | 706397962470 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | HC9319BOSPMSLC |
| Sights Type | Tritium Front/U-Notch Rear |
| Safety | Manual Thumb |
| Capacity | 10 + 1 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 3" |
| Action | Double Action Only |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Number of Magazines | 2 One 10 rd. & One 10 rd. Ext. |
| Package Height | 2.2 |
| ATF Type | Pistol |
| Package Width | 9.0 |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 2.3 |
| Sights | Fiber Optic Front |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |

TAURUS G2C 40S&W SS/BLK 3.2" 10+1 #
WTHBY MLW01N65CMR4B MKV LIVE WILD 6.5 CMR
APF STRIKE 1 ERGAL 9MM GOLD 10
WRA XPR HNT STRATA 270 MB




Reviews
There are no reviews yet.