SPRINGFIELD ARMORY DS PRODIGY 9MM 4.25″ OD GU
$1,378.00
SPRINGFIELD ARMORY DS PRODIGY 9MM 4.25″ OD GU
70 in stock
Additional information
| UPC | 706397987077 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | PH9117AOSBG-PKG |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Sights | FS: Fiber Optic RS: Black |
| Shipping Weight | 5.6 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Package Width | 9.6 |
| Package Height | 5.2 |
| Number of Magazines | 5 Four 17 rd. and One 20 rd. |
| Capacity | 20 + 1 |
| Action | Single Action |
| Barrel Length | 4.25" |
| ATF Type | Pistol |
| Caliber/Gauge | 9mm |





Reviews
There are no reviews yet.