SPG M1A TANKER 7.62 WALNUT
$1,916.00
SPG M1A TANKER 7.62 WALNUT
2 in stock
Additional information
| UPC | 706397926748 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | AA9622 |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Action | Semi-Auto |
| Sights | Yes |
| Rate of Twist | 1:11" |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| Capacity | 10 |
| Length | 47.6000 |
| Caliber/Gauge | 308 WIN (7.62X51 NATO) |
| Barrel Length | 16.2500 |
| Safety | Ambidextrous |
| Model | M1A Tanker |
| Product Type | M1A |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Shipping Weight | 14.95 |
| Package Width | 13.5 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 4.5 |

Escort HEPS2022TRTB PS Turkey Full Size 20 Gauge Semi-Auto 3" 4+1 22" Realtree Timber Steel Barrel, Grooved Aluminum Receiver, Adjustable Realtree Timber Synthetic Stock, Right Hand
WRA SXP WTFL WOODLND 12/28 3.5





Reviews
There are no reviews yet.