SPG M1A PREC 7.62 RFL B 10RD
$1,933.00
SPG M1A PREC 7.62 RFL B 10RD
2 in stock
Additional information
| UPC | 706397900755 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | MP9226 |
| Capacity | 10 |
| Sights | Yes |
| Rate of Twist | 1:11" |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (CA) | NO SALE TO CALIFORNIA |
| Caliber/Gauge | 308 WIN (7.62X51 NATO) |
| Barrel Length | 22 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Safety | Ambidextrous |
| Product Type | M1A |
| Model | M1A |
| Length | 48 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 4.5 |
| Package Width | 13.5 |
| Shipping Weight | 19.4 |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Barrel Finish | Carbon |

SAVAGE ARMS 64 SEMI-AUTO 22LR PURPLE 10+1
TRADITIONS NITROFIRE .50 CAL - 3-9X40 S/S CERAKOTE/MO COUNTRY
CHRISTENSEN ARMS MPR RIMFIRE 17HMR TUNGSTEN 16"
BOND ARMS TX DEF 45LC/410 6"





Reviews
There are no reviews yet.