SPG M1A PREC 6.5C RFL FDE 10R
$1,974.00
SPG M1A PREC 6.5C RFL FDE 10R
3 in stock
Additional information
| UPC | 706397916961 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | MP9820C65 |
| Barrel Length | 22 |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (CA) | NO SALE TO CALIFORNIA |
| Capacity | 10 |
| Caliber/Gauge | 6.5 Creedmoor |
| Rate of Twist | 1:11" |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Action | Semi-Auto |
| Sights | Yes |
| Safety | Ambidextrous |
| Product Type | M1A |
| Model | M1A |
| Length | 47.7 |
| Package Height | 4.6 |
| Package Width | 13.2 |
| Shipping Weight | 19.1 |
| Barrel Finish | Stainless Steel |






Reviews
There are no reviews yet.