SPG M1A 7.62 STD SEMI RFL WLNT
$1,723.00
SPG M1A 7.62 STD SEMI RFL WLNT
1 in stock
Additional information
| UPC | 706397011024 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | MA9102-5 |
| Barrel Length | 22 |
| Caliber/Gauge | 308 WIN (7.62X51 NATO) |
| Capacity | 10 |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
| Rate of Twist | 1:11" |
| Sights | Yes |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Safety | Ambidextrous |
| Model | M1A |
| Product Type | M1A |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Shipping Weight | 16.7 |
| Package Width | 13.0 |
| Length | 48 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 4.5 |
| Barrel Finish | Carbon |
| Magazine Included | Yes |

BROWNING MAXUS II 12GA 3.5" - 26" VINTAGE TAN
WRA SXP WTFL WOODLND 12/28 3.5
HERITAGE MANUFACTURING RR RANCHER 22LR SNAKE 16" 6RD#
MR DESERTEAGLE 1911C 45 FS KNF
SPR 2020 RDLN 308 WIN 16" CF
Aero Precision APCR640435 AR15 5.56x45mm NATO 30+1 16" Mid-Length Barrel, Black, Magpul Furniture, Drop-In Handguard, CTR Stock, MOE Grip, A2 Front Sight
WRA XPR SR TH VMT 6.8WEST RFL
SAV A17 17HMR 22" 10RD





Reviews
There are no reviews yet.