SPG M1A 7.62 STD RFL WLNT CA
$1,723.00
SPG M1A 7.62 STD RFL WLNT CA
5 in stock
Additional information
| UPC | 706397019020 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | MA9102CA |
| Action | Semi-Auto |
| Capacity | 10 + 1 |
| Caliber/Gauge | .308 / 7.62 NATO |
| Barrel Length | 22" |
| Sights | National Match Front/Military Adjustable Rear |
| Safety | Ambidextrous |
| Rate of Twist | 1:11" |
| Model | M1A |
| Product Type | M1A |
| ATF Type | Rifle |
| Length | 48 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 4.5 |
| Package Width | 13.0 |
| Shipping Weight | 14.8 |
| Sights Type | Adjustable Sights |

RRA CAR A4 CARBINE 5.56MM NATO - 16" BBL 6 POS A2 SIGHT BLK
BROWNING MAXUS II 12GA 3.5" - 26" VINTAGE TAN
Aero Precision APCR640435 AR15 5.56x45mm NATO 30+1 16" Mid-Length Barrel, Black, Magpul Furniture, Drop-In Handguard, CTR Stock, MOE Grip, A2 Front Sight 




Reviews
There are no reviews yet.