SPG M1A 7.62 RFL NM BBL/BLK
$1,780.00
SPG M1A 7.62 RFL NM BBL/BLK
1 in stock
Additional information
| UPC | 706397012267 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | MA9226 |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Action | Semi-Auto |
| Rate of Twist | 1:11" |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (CA) | NO SALE TO CALIFORNIA |
| Capacity | 10 |
| Length | 47.6000 |
| Caliber/Gauge | 308 WIN (7.62X51 NATO) |
| Barrel Length | 22 |
| Sights | Yes |
| Safety | Ambidextrous |
| Product Type | M1A |
| Model | M1A |
| Shipping Weight | 16.7 |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Package Width | 13.0 |
| Package Height | 4.5 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Barrel Finish | Carbon |

Retay USA GORTRBL24 Gordion Turkey Inertia Plus 12 Gauge with 24" Deep Bore Drilled Barrel, 3" Chamber, 4+1 Capacity, Overall Mossy Oak New Bottomland Finish & Synthetic Stock Right Hand (Full Size)
CVA CASCADE 450BM 22'' 4RD 




Reviews
There are no reviews yet.