SPG M1A 7.62 RFL NM BBL/BLK CA
$1,780.00
SPG M1A 7.62 RFL NM BBL/BLK CA
3 in stock
Additional information
| UPC | 706397019266 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | MA9226CA |
| Barrel Length | 22" |
| Action | Semi-Auto |
| Caliber/Gauge | .308 / 7.62 NATO |
| Safety | Ambidextrous |
| Rate of Twist | 1:11" |
| Sights | Blade Front, Adjustable Rear |
| Capacity | 10 + 1 |
| Model | M1A |
| Product Type | M1A |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Shipping Weight | 15.1 |
| Package Width | 13.1 |
| Package Height | 4.5 |
| ATF Type | Rifle |

MOSS 500 410/24F VR
GLFA .223 Wylde Rifle .223 Wylde 30rd Magazine 16" Threaded Barrel Snow Camo Stainless Steel with 15.25" Handguard
BERSA TPRC 9MM 3.25" COMPACT - 13+1 SHOT DUOTONE
ALEXANDER TACTICAL RIFLE 6.5 - GRENDEL 18" DARK EARTH 10RD
Savage Arms 67003 Stance 9mm Luger 7+1/8+1 3.20" Barrel, Black Polymer Frame, Serrated/Ported Black Nitride Slide, Interchangeable Backstraps, Night Sights, No Manual Safety 




Reviews
There are no reviews yet.