SPG M1A 7.62 RFL FDE COMP STK
$1,627.00
SPG M1A 7.62 RFL FDE COMP STK
2 in stock
Additional information
| UPC | 706397900106 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | MA9120 |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| Rate of Twist | 1:11" |
| Sights | Yes |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Caliber/Gauge | 308 WIN (7.62X51 NATO) |
| Barrel Length | 22 |
| Length | 48 |
| Capacity | 10 |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| Safety | Ambidextrous |
| Product Type | M1A |
| Model | M1A |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 4.5 |
| Package Width | 13.0 |
| Shipping Weight | 16.3 |
| Barrel Finish | Carbon |

MR BFR 30-30 7.5 SS 6RD
BL MAUSER STG44 22LR 16.5" - 25-SH NATURAL WOOD STOCK BLACK 




Reviews
There are no reviews yet.