SPG HELLCAT RDP 9MM 11/13RD MS
$715.00
SPG HELLCAT RDP 9MM 11/13RD MS
1 in stock
Additional information
| UPC | 706397943479 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | HC9389BTOSPMS |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Sights Type | Tritium Front/U-Notch Rear |
| Safety | Manual Thumb |
| Capacity | 13 + 1 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 3.80" |
| Action | Double Action Only |
| Product Type | Striker Fired |
| Sights | Tritium Night Sights |
| Model | Hellcat RDP |
| ATF Type | Pistol |
| Number of Magazines | 2 One 11 rd. & One 13 rd. Ext. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.5 |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 2.35 |
| Length | 10.5 |
| Magazine Included | 1 x 13-Round |

CHIPMUNK PISTOL HUNTER 22LR - STAINLESS/BLACK LAMNT THREADED 




Reviews
There are no reviews yet.