SPG HELL PRO OSP 9MM PST 15RD
$597.00
SPG HELL PRO OSP 9MM PST 15RD
19 in stock
Additional information
| UPC | 706397974626 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | HCP9379BOSP-15 |
| Safety | Ambidextrous Manual |
| Capacity | 15 + 1 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 3.70" |
| Action | Striker Fired |
| Sights Type | Tritium Front/U-Notch Rear |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| ATF Type | Pistol |
| Length | 10 |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Package Width | 9.0 |
| Package Height | 2.5 |
| Shipping Weight | 2.7 |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Sights | FS: Tritium RS: U-Notch |
| Model | Hellcat Pro |
| Magazine Included | 2 x 15-Round |

KIMBER MICRO 9MM 3.15" SS RW LG
SHADOW SYSTEMS CR920P ELT 9MM BLK/BRZ 13+1
.22LR SwitchBolt Receiver 17" Carbon Weave BBL w/Forest Camo Ambidextrous
Black Rain Ordnance TYRANT300BLK Tyrant 300 Blackout 16" 30+1 Black Anodized Rec Black Adjustable Stock Black Polymer Grip Right Hand
BERSA THUNDER 380 MT LITE 380ACP CC 




Reviews
There are no reviews yet.