SPG 1911 DS PROD COM 9MM 5 BLK
$1,469.00
SPG 1911 DS PROD COM 9MM 5 BLK
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Additional information
| UPC | 706397974848 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | PH9119AOS-COMP |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 20 |
| Product Type | 1911 |
| Sights | Optics Ready |
| Model | Prodigy |
| ATF Type | Pistol |
| Length | 10.5 |
| Number of Magazines | 2 One 17 rd. and One 20 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.5 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 3.75 |
| Sights Type | Fixed Sights |

VOL VF BA RFL 22LR BLK 10RD
CVA CASCADE 300WIN BLK/ODG 24" TB
BROWNING MAXUS II 12GA 3.5" - 26" VINTAGE TAN
Aero Precision APCR640435 AR15 5.56x45mm NATO 30+1 16" Mid-Length Barrel, Black, Magpul Furniture, Drop-In Handguard, CTR Stock, MOE Grip, A2 Front Sight 




Reviews
There are no reviews yet.