SPG 1911 DS PROD 9MM 5CB 20RD
$1,459.00
SPG 1911 DS PROD 9MM 5CB 20RD
18 in stock
Additional information
| UPC | 706397974046 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | PH9119AOSCB |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Model | Prodigy |
| Capacity | 20 |
| Barrel Length | 5" |
| Action | Semi-Auto |
| Sights | Fiber Optic Front Sight |
| Product Type | 1911 |
| Length | 10.5 |
| Number of Magazines | 2 One 17 rd. and One 20 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.5 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 3.8 |
| Sights Type | Fixed Sights |
| ATF Type | Pistol |

BROWNING MAXUS II 12GA 3.5" - 26" VINTAGE TAN
SAV A17 17HMR 22" 10RD
CVA CASCADE 300WIN BLK/ODG 24" TB 




Reviews
There are no reviews yet.