SPG 1911 DS PROD 9MM 5BLK
$1,378.00
SPG 1911 DS PROD 9MM 5BLK
10 in stock
Additional information
| UPC | 706397964474 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | PH9119AOS |
| Sights Type | Fiber Optic Front, Serrated Fixed Rear |
| Safety | Ambidextrous Thumb, Grip |
| Capacity | 20 + 1 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 5" |
| Action | Single Action |
| Model | Prodigy |
| Sights | Fiber Optic Front Sight |
| Product Type | 1911 |
| Shipping Weight | 3.9 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Package Width | 9.5 |
| ATF Type | Pistol |
| Length | 10.5 |
| Number of Magazines | 2 One 17 rd. and One 20 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Magazine Included | 1 x 20-Round |

Aero Precision APCR640435 AR15 5.56x45mm NATO 30+1 16" Mid-Length Barrel, Black, Magpul Furniture, Drop-In Handguard, CTR Stock, MOE Grip, A2 Front Sight
Zev Technologies OZ9c Combat Handgun 9mm Luger No Magazine 4.49" Barrel Grey 




Reviews
There are no reviews yet.