SPG 1911 DS PROD 9MM 5B HEX
$1,562.00
SPG 1911 DS PROD 9MM 5B HEX
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Additional information
| UPC | 706397964740 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | PH9119AOSD |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Action | Single Action |
| Barrel Length | 5" |
| Capacity | 20 + 1 |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated |
| Sights Type | Fiber Optic Front/Serrated Fixed Rear |
| Safety | Ambidextrous Thumb/Grip |
| Model | Prodigy |
| Sights | Fiber Optic Front Sight |
| Product Type | 1911 |
| Length | 10.4 |
| Number of Magazines | 2 One 17 rd. and One 20 rd. |
| Package Height | 2.1 |
| Package Width | 9.3 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| ATF Type | Pistol |
| Shipping Weight | 3.9 |
| Magazine Included | 1 x 17-Round |

BROWNING MAXUS II 12GA 3.5" - 26" VINTAGE TAN





Reviews
There are no reviews yet.