SPG 1911 DS PROD 9MM 4.25BLK
$1,377.00
SPG 1911 DS PROD 9MM 4.25BLK
1 in stock
Additional information
| UPC | 706397964467 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | PH9117AOS |
| Barrel Length | 4.25" |
| Action | Single Action |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Safety | Ambidextrous Thumb, Beavertail Grip |
| Sights Type | Fiber Optic Front, Serrated Fixed Rear |
| Capacity | 20 + 1 |
| Product Type | 1911 |
| Model | Prodigy |
| Sights | Fiber Optic Front Sight |
| Shipping Weight | 3.7 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Package Width | 9.5 |
| Package Height | 2.5 |
| Number of Magazines | 2 One 17 rd. and One 20 rd. |
| Length | 10.5 |
| ATF Type | Pistol |
| Magazine Included | 1 x 17-Round |

ROSSI RB22 22LR BLK/CYAN 16.5" 10+1
Fostech Stealth Raptor Rifle 5.56mm 30rd Magazine 16" Barrel 16" Rail Echo AR II Trigger Tungsten 




Reviews
There are no reviews yet.