SPG 1911 DS PD CM 9MM 4.25 10R
$1,469.00
SPG 1911 DS PD CM 9MM 4.25 10R
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Additional information
| UPC | 706397986094 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | PH9117AOSLC-COM |
| Product Type | 1911 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Model | Prodigy |
| Sights | Optics Ready |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 4.25" |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Package Width | 9.5 |
| Package Height | 2.5 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Length | 10.5 |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Safety | Beavertail |

ARSENAL SAM7R-62 7.62X39 - RIFLE W/1-10RD MAGAZINE
PIE CLEM SA/REV 22M/22LR 4.75
H&K VP9 9MM 17R BLK FS




Reviews
There are no reviews yet.