SIMMONS OPTICS 8 POINT 4-12X40 TRUPLEX W/RNGS
$108.00
SIMMONS OPTICS 8 POINT 4-12X40 TRUPLEX W/RNGS
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Additional information
| UPC | 045618000509 |
|---|---|
| Manufacturer | Simmons Optics |
| Manufacturer Part Number | S8P41240 |
| Optic Coating | Fully Multi-Coated |
| Reticle | TRUPLEX |
| Length | 14" |
| Magnification | 4-12x |
| Eye Relief | 3.80" |
| Product Type | Rifle Scope |
| Power | 4-12X |
| MOA | 0.25 MOA |
| Model | 8-Point |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 3.3 |
| Shipping Weight | 1.65 |
| Objective Size | 40mm |






Reviews
There are no reviews yet.