SIG SAUER MCX RIFLE 7.62×39 BLK 16″ 28+1
$2,692.00
SIG SAUER MCX RIFLE 7.62×39 BLK 16″ 28+1
7 in stock
Additional information
| UPC | 798681703937 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | RMCX-762R-16B-LT-B |
| Action | Semi-Auto |
| Product Type | Rifle |
| Sights | No Sights / Optics Ready |
| Package Height | 46.3 |
| Number of Magazines | 1 28 rd. |
| Capacity | 28 + 1 |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 16" |
| Shipping Weight | 10.25 |
| Rate of Twist | 1-in-9.5" |
| Package Width | 11.3 |

Speer Gold Dot Short Barrel Handgun Ammunition .40 S&W 180 gr HP 950 fps 20/ct
PPU PPH38SH Handgun 38Special 158gr Semi Wadcutter Hollow Point 50 Per Box/10 Case
BROWNING MAGAZINE BLR 81 .300
PROMAG AR-15 5.56 65RD DRUM BLK POLY
A-ZOOM METAL SNAP CAP 9MM - LUGER 5-PACK
UNDERWOOD 30-30 WIN 140GR - CONTROLLED CHAOS 20RD 10BX/CS
ProMag Marlin 795 Magazine .22 LR Black Polymer 25/rd




Reviews
There are no reviews yet.