SIG SAUER MCX-R REGULATOR 7.62X39 FDE
$2,999.99
SIG SAUER MCX-R REGULATOR 7.62X39 FDE
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Additional information
| UPC | 798681696963 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | RMCXR-762R-16B |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 10 |
| Model | MCX-R REGULATOR |
| Product Type | AR |
| Barrel Length | 16" |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Rifle |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 4.2 |
| Sights | Optic Ready |
| Shipping Weight | 10.9 |
| Rate of Twist | 1-in-9.5" |
| Package Width | 11.4 |
| Magazine Included | 1 x 10-Round |
| Length | 39.1'' |






Reviews
There are no reviews yet.