SHADOW SYSTEMS XR920 FND 9MM BK/BK OR 17+1 TB
$706.00
SHADOW SYSTEMS XR920 FND 9MM BK/BK OR 17+1 TB
5 in stock
Additional information
| UPC | 810120312378 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-3310 |
| Product Type | Striker Fired |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Sights | Fixed Sights |
| Safety | Trigger Safety |
| Model | XR920 |
| Capacity | 17 |
| Length | 7.13 |
| Number of Magazines | 2 17 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 8.75 |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 2.5 |
| Sights Type | Fixed Sights |
| ATF Type | Pistol |

Federal Premium Vital-Shok 20 ga 3" MAX 18 plts #2B 1100 fps - 5/box 




Reviews
There are no reviews yet.