SHADOW SYSTEMS XR920 ELT 9MM BK/BZ OR TB 10+1
$1,009.00
SHADOW SYSTEMS XR920 ELT 9MM BK/BZ OR TB 10+1
2 in stock
Additional information
| UPC | 810013433074 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-3037 |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Length | 4.50" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Safety | No |
| Sights Type | Tritium Night Sight Front/Black Serrated Rear |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated/Window Cut |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Shipping Weight | 3.15 |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Package Width | 8.75 |
| ATF Type | Pistol |
| Length | 7.63 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 3.0 |

SHADOW SYSTEMS DR920L ELITE 9MM BK/BK OR 10+1 




Reviews
There are no reviews yet.