SHADOW SYSTEMS XR920 ELITE 9MM BK/BZ HS 17+1
$1,269.00
SHADOW SYSTEMS XR920 ELITE 9MM BK/BZ HS 17+1
1 in stock
Additional information
| UPC | 810013437607 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-3011-H |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated/Window Cut |
| Sights Type | Tritium Night Sight Front/Black Serrated Rear |
| Safety | No |
| Capacity | 17 + 1 |
| Barrel Length | 4.50" |
| Action | Striker Fired |
| Product Type | Striker Fired |
| Sights | Front Night Sight |
| Model | XR920 |
| Length | 7.13 |
| Number of Magazines | 2 17 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 8.75 |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 3.05 |
| ATF Type | Pistol |

KEL PMR30 22WMR 4.3" BLK 10RD
TRISTAR VIPER G2 12GA. 3" - 26"VR CT-3 RT EDGE SYNTH
FIERCE FCRFP300PRC20BBO CRB RIVALFP 300PRC 20 BLKO
SCC AR-15 5.56 16" BUSHIDO 30R
KMB ULT COVII 1911 45AP CA 7R
TNW AERO SURVIVAL RIFLE 45ACP - 16" TB 26RD BLACK 




Reviews
There are no reviews yet.