SHADOW SYSTEMS MR920 WAR POET 9MM 10+1 OR
$979.00
SHADOW SYSTEMS MR920 WAR POET 9MM 10+1 OR
5 in stock
Additional information
| UPC | 810120313207 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-1090 |
| ATF Type | Pistol |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 7.13 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 8.75 |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 2.95 |
| Sights | FS: White Dot RS:Black |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |

Aero Precision APCR640435 AR15 5.56x45mm NATO 30+1 16" Mid-Length Barrel, Black, Magpul Furniture, Drop-In Handguard, CTR Stock, MOE Grip, A2 Front Sight
SAV A17 17HMR 22" 10RD
SAVAGE ARMS RASCAL 22LR SGL-SHOT MIN TEAL 




Reviews
There are no reviews yet.