SHADOW SYSTEMS MR920 FND 9MM BK/BZ OR TB NS
$726.00
SHADOW SYSTEMS MR920 FND 9MM BK/BZ OR TB NS
4 in stock
Additional information
| UPC | 810120312309 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-1309-1D |
| Sights Type | Night Sights |
| Package Height | 2.25 |
| Package Width | 10.75 |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 2.45 |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Length | 7.13 |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Length | 4" Bronze Barrel |
| ATF Type | Pistol |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |

Shadow Systems CR920 Foundation Handgun 9mm Luger 10rd (1) & 13rd (2) Magazines 3.41" Barrel Black with Front White Dot




Reviews
There are no reviews yet.