SHADOW SYSTEMS MR920 FND 9MM BK/BK OR 15+1 NS
$706.00
SHADOW SYSTEMS MR920 FND 9MM BK/BK OR 15+1 NS
4 in stock
Additional information
| UPC | 810120310022 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-1306-1D |
| Product Type | Striker Fired |
| Sights | Front Night Sight |
| Safety | Trigger Safety |
| Capacity | 15 |
| Model | MR920 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 4" |
| Action | Semi-Auto |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 2.45 |
| Sights Type | Night Sights |
| Package Width | 8.75 |
| ATF Type | Pistol |
| Length | 7.13 |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Package Height | 3.0 |






Reviews
There are no reviews yet.