SHADOW SS-5334 CR920X 9MM FS 3.41 10R BLK
$605.00
SHADOW SS-5334 CR920X 9MM FS 3.41 10R BLK
1 in stock
Description
The Shadow Systems CR920X is an ultra-thin, high-capacity version of the Shadow Systems CR920 pistol in 9mm Luger that shoots and handles like a full sized pistol. Features Shadow Systems” multi-footprint optic cut; aggressively textured frame; accessory rail fits small format weapon lights; compatible with G43X MOS holsters. Includes two 10rd flush fit magazines, three interchangeable backstraps and range bag.
Additional information
| UPC | 810120315379 |
|---|---|
| Manufacturer | COOL GUNS |
| Manufacturer Part Number | SS5334 |
| Capacity | 10 + 1 |
| Barrel Length | 3.41" Black Barrel |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Length | 6.54 |
| Action | Striker Fired |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Sights | FS: White Dot RS:Black |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Package Width | 8.75 |
| Package Height | 3.0 |





Reviews
There are no reviews yet.