SAVAGE ARMS 110 HUNTER 7MM MAG BL/SYN
$788.00
SAVAGE ARMS 110 HUNTER 7MM MAG BL/SYN
1 in stock
Additional information
| UPC | 011356570413 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 57041 |
| Rate of Twist | 1:9.50" |
| Capacity | 3 + 1 |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| Barrel Length | 24" |
| Action | Bolt Action |
| Sights | Drilled & Tapped |
| Safety | Top Tang |
| Package Width | 3.75 |
| Package Height | 8.5 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. Detachable Box |
| Length | 49 |
| ATF Type | Rifle |
| Shipping Weight | 10.2 |
| Product Type | Rifle |

TISAS 1911 TANK CMDR NKL 9MM 4.25"
CMMG PISTOL BANSHEE MK4 300AAC - 12.5" 30RD PISTOL TUBE BRONZE
EAA CORP MC312 12/18.5 BL/SYN 3" PKG
BALLISTIC BBL 5.56 16" HBAR MID 1/7
CHARTER ARMS CRIMSON MAG PUG 357MAG SS 2.2"
Break Free C041 Collector Preservative 4 oz 




Reviews
There are no reviews yet.