RUGER PC CHARGER 9MM 6.5″ GRAY 17+1#
$733.00
RUGER PC CHARGER 9MM 6.5″ GRAY 17+1#
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Additional information
| UPC | 736676291038 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 29103 |
| Barrel Length | 6.5" |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Shipping Weight | 6.95 |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Package Width | 9.5 |
| Package Height | 14.0 |
| Number of Magazines | 1 17 rd. SR-Series Pistol Mag |
| Length | 35.00 |
| Capacity | 17 + 1 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |





Reviews
There are no reviews yet.