LWRC SIX8-PSD SBR 6.8SPC BLK 8.5″
$2,543.00
LWRC SIX8-PSD SBR 6.8SPC BLK 8.5″
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Additional information
| UPC | 859530005654 |
|---|---|
| Manufacturer | LWRC |
| Manufacturer Part Number | SIX8PSDRB8 |
| Sights | LWRC Flip-Up Skirmish Sights |
| Shipping Weight | 9.2 |
| Rate of Twist | 1-in-10" RH |
| Package Width | 11.2 |
| Product Type | NFA – Short Barrel Rifle |
| Capacity | 30 + 1 |
| Caliber/Gauge | 6.8mm SPC |
| ATF Type | SHORT BARREL RIFLE |
| Barrel Length | 8.5" |
| Action | Semi-Auto |
| Package Height | 4.2 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Length | 43 |

MOSSBERG 835 TAC TURK 12/20 MOOB 3.5
ATI OMNI MAXX HYBRID 300AAC - 30RD 16" M-LOK SR-1 STK BLACK
Battle Arms Development WORKHORSE 017-CA Workhorse *CA Compliant 223 Wylde 16" 10+1 Black Anodized Black 6 Position B5 Bravo Adjustable Stock Black Polymer Grip Right Hand
Charter Arms Pink Lady Handgun .22 LR 8rd Capacity 2" Barrel Pink with Full Size Black Grip
Savage Arms 110 Trail Hunter Rifle .308 Win 4rd Magazine 22" Threaded Barrel OD Green
FIERCE FRXP6CM20MB TWRIVLXP 6CRD 20 MBRZ/BSKN




Reviews
There are no reviews yet.