LWRC SIX8 A5 6.8SPC 16″ ODG 30+1
$2,848.00
LWRC SIX8 A5 6.8SPC 16″ ODG 30+1
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Additional information
| UPC | 859890005387 |
|---|---|
| Manufacturer | LWRC |
| Manufacturer Part Number | SIX8A5RODG16 |
| Product Type | Rifle |
| Sights | LWRC Skirmish Back-Up Sights |
| Shipping Weight | 12.25 |
| Package Width | 11.2 |
| Rate of Twist | 1-in-10" RH |
| Package Height | 4.2 |
| ATF Type | Rifle |
| Caliber/Gauge | 6.8mm SPC |
| Capacity | 30 + 1 |
| Length | 43.1 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Barrel Length | 16" |
| Action | Semi-Auto |

FUSION 1911 GOVERNMENT 45 ACP - 5" 8RND BLUED/RED COCOBOLLO
Black Rain Ordnance Spec+ Patriot Rifle 5.56mm 30rd Magazine 16" Barrel Obsidian American Flag Finish
ANSCHUTZ 1712 SILHOUETTE 22LR - 2-STG 21.6" BLUED MONTE-CARLO
SHADOW SYSTEMS MR920 ELITE 9MM BK/BK OR 10+1
DIAMONDBACK FIREARMS DB15 5.56 BLK 30+1 16" FF RAIL
SPG XDM ELT 10MM PST 4.5B 16RD
Maxim Defense MXM49684 MD10 L 308 Win 20+1 16" Fluted Barrel, Bazooka Green Cerakote Finish, M-LOK Handguard, Black Magpul Furniture, SL-K Stock, MVG Grip, MBUS Sights, Blackout Defense Flat Trigger
MOSSBERG 500 SUPER BAN 20/22 MOOB OPTIC
CVA Cascade LR Hunter Rifle 6.5 PRC 4rd Magazine 24" 5/8x24 Threaded Barrel Black with Smoke Bronze Web
Taurus 1G3C931T G3C Compact Frame 9mm Luger 12+1 3.26" Matte Stainless Steel Barrel, Matte Black Tenifer Serrated Steel Slide, Tan Polymer Frame w/Picatinny Rail, Black Polymer Grip, Right Hand
CHRISTENSEN ARMS RIDGELINE 6.5PRC GRN/BK 24"LH#
KIMBER CUSTOM LW SHADOW GHOST 45ACP
ROSSI RM66 357MAG BL 6RD 6" AS
SAVAGE ARMS 110 TRAIL HUNTER LITE 243REM




Reviews
There are no reviews yet.