Leupold GR Compact Spotting Scopes – 10-20x40mm Shadow Gray
$599.99
Leupold GR Compact Spotting Scopes – 10-20x40mm Shadow Gray
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Description
Use it handheld or mount it on a trekking staff or tripod?the 10-20x40mm Compact spotting scope gives you the performance of a much larger optic. Carbon fiber construction makes this the ultimate lightweight high performance optic to pack for hunting or hiking in the most rugged of environments.
Additional information
| UPC | 030317006792 |
|---|---|
| Manufacturer | Leupold |
| Manufacturer Part Number | 120374 |
| Optic Coating | Fully Multi-Coated |
| Eye Relief | 0.67"- 0.72" |
| Length | 7.50" |
| Magnification | 10-20x |
| Objective Size | 40mm |

WEATHERBY MARK V BACKCNTRY TI 2 6.5-300
Aero Precision APCR640435 AR15 5.56x45mm NATO 30+1 16" Mid-Length Barrel, Black, Magpul Furniture, Drop-In Handguard, CTR Stock, MOE Grip, A2 Front Sight
CIMARRON THUNDERBALL 45LC - FS 4.75" CC/BLUED WLNT BIRDSHD
CHRISTENSEN SCOPE BASE 1-PIECE - REMINGTON 700 LA 20MOA BRONZE
KONUS DIABLO 4-16X50 SCOPE BDC IR




Reviews
There are no reviews yet.