LEUP VX-5HD 3-15X44 SF IMPACT-29 MOA
$1,499.99
LEUP VX-5HD 3-15X44 SF IMPACT-29 MOA
2 in stock
Additional information
| UPC | 030317012847 |
|---|---|
| Manufacturer | Leupold |
| Manufacturer Part Number | 171716 |
| Reticle | Impact-29 MOA |
| Adjustment Size | .25 MOA |
| Eye Relief | 3.70" – 3.80" |
| Length | 13.53" |
| Magnification | 3-15X |
| Optic Coating | Guard-Ion |
| Adjustable Parallax | 50 yds |
| Model | VX-5HD |
| Power | 3-15X |
| Product Type | Rifle Scope |
| Objective Size | 44mm |





Reviews
There are no reviews yet.