KMB ULTRA CDP 1911 9MM 8RD
$1,238.00
KMB ULTRA CDP 1911 9MM 8RD
7 in stock
Additional information
| UPC | 669278302560 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 3000256 |
| Product Type | 1911 |
| Sights | Night Sights |
| Safety | Manual Safety |
| Model | ULTRA CDP |
| Capacity | 8 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 3" |
| Action | Semi-Auto |
| Package Width | 10.0 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 3.5 |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Package Height | 3.3 |
| Number of Magazines | 1 8 rd. |
| ATF Type | Pistol |

GLFA .223 Wylde Rifle .223 Wylde 30rd Magazine 16" Threaded Barrel Snow Camo Stainless Steel with 15.25" Handguard
CVA CASCADE 300WIN BLK/ODG 24" TB
BROWNING MAXUS II 12GA 3.5" - 26" VINTAGE TAN
MOSSBERG 500 12GA FIELD/DEER COMBO 




Reviews
There are no reviews yet.