KMB RAPIDE SCRP 1911 10MM 5 8R
$1,640.00
KMB RAPIDE SCRP 1911 10MM 5 8R
2 in stock
Additional information
| UPC | 669278304267 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 3000426 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 8 |
| Model | RAPIDE |
| Safety | Manual Safety |
| Sights | TRUGLO TFX Tritium/Fiber-Optic Day/Night |
| Product Type | 1911 |
| ATF Type | Pistol |
| Package Height | 3.5 |
| Number of Magazines | 1 8 rd. |
| Package Width | 10.0 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 4.3 |
| Sights Type | Fixed Sights |

SHADOW SYSTEMS DR920P ELITE 9MM BK/BZ OR 17+1
FIOCCHI LITTLE RINO 12GA 2.75" - 1OZ #7.5 1250FPS 250RD CASE
Federal Premium Vital-Shok Rifle Ammunition .270 Win 130 gr TBT 3060 fps - 20/box 




Reviews
There are no reviews yet.