KMB RAPIDE DAWN 1911 9MM CA 9R
$1,784.00
KMB RAPIDE DAWN 1911 9MM CA 9R
15 in stock
Additional information
| UPC | 669278904207 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 3000420CA |
| Product Type | 1911 |
| Sights | TRUGLO TFX Tritium/Fiber-Optic Day/Night |
| Safety | Manual Safety |
| Model | Rapide Dawn |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 9 |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Shipping Weight | 4.15 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Package Width | 10.0 |
| Package Height | 3.5 |
| Number of Magazines | 1 9 rd. |
| ATF Type | Pistol |

Aero Precision APCR640435 AR15 5.56x45mm NATO 30+1 16" Mid-Length Barrel, Black, Magpul Furniture, Drop-In Handguard, CTR Stock, MOE Grip, A2 Front Sight
SAV A17 17HMR 22" 10RD




Reviews
There are no reviews yet.