KMB KHX ULT 1911 9MM 8RD
$1,554.00
KMB KHX ULT 1911 9MM 8RD
24 in stock
Additional information
| UPC | 669278303703 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 3000370 |
| Product Type | 1911 |
| Sights | Fiber Optic |
| Safety | Manual Safety |
| Model | KHX Ultra |
| Capacity | 8 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 3" |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Number of Magazines | 1 7 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 3.5 |
| Sights Type | Fixed Sights |

Mauser M18 USMC Camo Rifle 6.5 PRC 4rd Magazine 24.4" Threaded Barrel 1/2x28 USMC Camo
SAV A17 17HMR 22" 10RD 




Reviews
There are no reviews yet.