KMB CST TLE II 1911 10MM 5 8R
$1,178.00
KMB CST TLE II 1911 10MM 5 8R
3 in stock
Additional information
| UPC | 669278323381 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 3200338 |
| Product Type | 1911 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 8 |
| Model | Custom TLE II |
| Safety | Manual Safety |
| Sights | Tritium Night Sights |
| ATF Type | Pistol |
| Number of Magazines | 1 8 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 4.4 |
| Sights Type | Fixed Sights |

SAVAGE ARMS AXIS II XP 30-06 SS/SY 22" PK#
CHRISTENSEN MESA FFT 7MM PRC - 22" BRONZE CF BLACK GREEN/TAN
NORTH AMERICAN ARMS 22MAG 2" BLACK WIDOW SS AS 




Reviews
There are no reviews yet.