KIMBER RAPIDE ICE OR 9MM 5.5″ 9+1
$1,712.00
KIMBER RAPIDE ICE OR 9MM 5.5″ 9+1
4 in stock
Additional information
| UPC | 669278304519 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 3000451 |
| Product Type | 1911 |
| Barrel Length | 5.5" |
| Action | Semi-Auto |
| Model | Rapide Ice |
| Safety | Manual Safety |
| Sights | Optics Ready |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 9 |
| Number of Magazines | 1 9 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 4.45 |
| Sights Type | Fixed Sights |
| ATF Type | Pistol |

Aero Precision APCR640435 AR15 5.56x45mm NATO 30+1 16" Mid-Length Barrel, Black, Magpul Furniture, Drop-In Handguard, CTR Stock, MOE Grip, A2 Front Sight
Zev Technologies OZ9c Combat Handgun 9mm Luger No Magazine 4.49" Barrel Grey
BERG B14 HMR 28NSLR 26 TB 5RD
FN 381005442 SCAR 20s NRCH 7.62x51mm NATO 10+1 20" Black Steel Barrel, Black Anodized Picatinny Rail Aluminum Receiver, Black Synthetic Adjustable Stock, Black Hogue Rubber Grip
GLFA .223 Wylde Rifle .223 Wylde 30rd Magazine 16" Threaded Barrel Snow Camo Stainless Steel with 15.25" Handguard 




Reviews
There are no reviews yet.