KIMBER RAPIDE FROST 10MM 5″ 8+1
$1,615.00
KIMBER RAPIDE FROST 10MM 5″ 8+1
2 in stock
Additional information
| UPC | 669278304298 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 3000429 |
| Safety | Manual Safety |
| Product Type | 1911 |
| Sights | TRUGLO TFX Tritium/Fiber-Optic Day/Night |
| Model | Rapide Frost |
| Capacity | 8 |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Barrel Length | 5" |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Number of Magazines | 1 8 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 4.35 |
| Sights Type | Fixed Sights |






Reviews
There are no reviews yet.