KIMBER RAPIDE 10MM 5″ 8+1
$1,425.00
KIMBER RAPIDE 10MM 5″ 8+1
6 in stock
Additional information
| UPC | 669278303840 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 3000384 |
| Capacity | 8 |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 5" |
| Model | RAPIDE |
| Safety | Manual Safety |
| Sights | TRUGLO TFX Tritium/Fiber-Optic Day/Night |
| Product Type | 1911 |
| Number of Magazines | 1 8 rd. |
| Package Height | 3.4 |
| Package Width | 10.0 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 4.3 |
| Sights Type | Fixed Sights |
| ATF Type | Pistol |

Aero Precision APCR640435 AR15 5.56x45mm NATO 30+1 16" Mid-Length Barrel, Black, Magpul Furniture, Drop-In Handguard, CTR Stock, MOE Grip, A2 Front Sight
SAVAGE IMPULSE PREDATOR 6.5CM - 20" BLACK/ACCUFIT TERRA





Reviews
There are no reviews yet.