KIMBER ECLIPSE CUSTOM 10MM 5″ 8+1
$1,293.00
KIMBER ECLIPSE CUSTOM 10MM 5″ 8+1
8 in stock
Additional information
| UPC | 669278302393 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 3000239 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 5" |
| Product Type | 1911 |
| Sights | Tritium Night Sights |
| Safety | Manual Safety |
| Model | Eclipse Custom |
| Capacity | 8 |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| ATF Type | Pistol |
| Number of Magazines | 1 8 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 4.3 |
| Sights Type | Fixed Sights |

MR BFR 30-30 7.5 SS 6RD 




Reviews
There are no reviews yet.