KIMBER AEGIS ELITE CUSTOM 9MM
$1,083.00
KIMBER AEGIS ELITE CUSTOM 9MM
8 in stock
Additional information
| UPC | 669278303505 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 3000350 |
| Product Type | 1911 |
| Sights | Fiber Optic |
| Safety | Manual Safety |
| Model | Aegis Elite |
| Capacity | 9 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 5" |
| Action | Semi-Auto |
| Package Width | 10.0 |
| Number of Magazines | 1 9 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 4.35 |
| Sights Type | Fixed Sights |
| ATF Type | Pistol |

KIMBER MICRO 9MM 3.15" SS RW LG 




Reviews
There are no reviews yet.